Аварійно-диспетчерска служба 24/7 +38 (068) 809-36-36, +38 (095) 561-74-73 

В Україні хочуть змінити порядок надання житлової субсидії

У Міністерстві соціальної політики підготували проект постанови Кабміну про зміну порядку надання житлових субсидій населенню. Проект документа опублікували для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

«Оскільки в січні 2021 року житлову субсидію отримувало майже 2,8 млн домогосподарств, в тому числі в грошовій готівковій формі – близько 2,6 млн домогосподарств (більше 92%), є доцільним перейти виключно на готівкову грошову форму її виплати», – сказано в документі.

В такому випадку громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно самостійно оплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням виплаченої їм готівкою житлової субсидії. «При цьому держава, в особі уряду, припиняє виконувати невластиві йому функції посередника між громадянами і постачальниками житлово-комунальних послуг», – наголошується в документі.Також проект передбачає зміну порядку надання житлових субсидій населенню та уніфікацію умов їх призначення. Так, передбачено скасування комісій, утворених районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад як окремого суб’єкта владних повноважень, виносить рішення про призначення в окремих випадках житлових субсидій.

Крім того, проектом передбачено уточнення складових доходу осіб, яким надаються житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та газу.

Comments are closed.