Управляюча компанія – це юридична особа, суб’єкт підприємницької діяльності, за договором з співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а також належні умови проживання та задоволення господарсько- побутових потреб. Вона має в своєму штаті всіх необхідних фахівців, які в найкоротші терміни наводять порядок, усувають несправності, ведуть діалог з ресурсогенеруюючими організаціями, у разі виникнення необхідності.
Функції управляючої компанії ЖСК “Проспект”:
- В першу чергу варто відзначити, що управляючі компанії беруть на себе відповідальність за функціонування багатоквартирного будинку, його експлуатацію, прибирання під’їздів, обслуговування всіх підведених до будівлі комунікацій, а також здійснення своєчасного ремонту. Якщо договір з такою компанією не укладено, мешканці повинні самостійно обслуговувати свій будинок або знаходити підрядників. Нерідко подібний підхід призводить до конфліктів між жителями, адже далеко не всі з них хочуть ходити на збори, своєчасно фінансувати ремонт будинку і т.д. Тому набагато вигідніше передати управління будівлею і прибудинкової території компанії з житлово-комунальних послуг.
- Управляюча компанія покликана робити все для того, щоб мешканці будинку були задоволені обслуговуванням будівлі та ціновою політикою. Вона встановлює певні ціни на свої послуги, які включаються в рахунки з оплати комунальних послуг.
- Платити за послуги фахівця не потрібно – всі витрати входять в рахунок за комунальні послуги. Якщо у жителів укладено договір з такою компанією, їм не доведеться турбуватися відсутністю світла в під’їзді, або ремонтувати несправні розетки.
- Ще одна перевага полягає в тому, що компанія сама зацікавлена, щоб всі підведені до будинку комунікації працювали безперебійно. А це означає, що її співробітники будуть постійно стежити за тим, щоб в будинку був порядок.
Переваги управляючої компанії ЖСК “Проспект”
- Управляюча компанія має значний досвід і фахівців різноманітного профілю. У співвласників багатоквартирного будинку відсутня необхідність самостійно наймати фахівців для здійснення управління.
- Договір з компанією укладається строком на один рік. Після закінчення терміну договору про управління багатоквартирним будинком, співвласники мають можливість продовжити його дію або змінити компанію в разі незадоволення якістю послуг. Що стосується ОСББ, то на законодавчому рівні не передбачено процедури відмови співвласників від його послуг. Тобто, ОСББ діє до моменту його ліквідації, що проводиться в установленому законодавством порядку, а вона займає тривалий час.
- Договором передбачена взаємна відповідальність. Управляюча компанія і співвласники несуть взаємну відповідальність за несумлінне виконання договірних зобов’язань. Це значно підвищує ефективність управління будинком. Навпаки, при виконанні функцій управління ОСББ, укладення відповідного договору не передбачено, а отже, відносини між співвласниками і ОСББ залишаються неврегульованими. Співвласники не мають можливості контролювати виконання обов’язків та залучати ОСББ до відповідальності.
- Умови договору регулюються на законодавчому рівні. Типові форми договорів забезпечують однакове оформлення договірних відносин і відповідають умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
- Вартість послуг визначається за згодою сторін. Тарифи вказуються в договорі і діють протягом узгодженого терміну.
- Всі питання по утриманню будинку регулюються управляючою компанією. При виконанні своїх функцій згідно з договором, компанія не покладається на співвласників багатоквартирного будинку, а самостійно вирішує всі питання.
- Наявність конкуренції серед компаній. Завдяки конкуренції значно зростає якість надання послуг по управлінню. У разі виконання функцій управління ОСББ, така конкуренція відсутня, що впливає на якість послуг.
- Наявність в штаті управління диспетчерської служби і ремонтних бригад. Аварійні ситуації ліквідовуються оперативно, при цьому підрядні служби не залучаються, що допомагає заощадити час.
.