Аварійно-диспетчерска служба 24/7 +38 (068) 809-36-36, +38 (095) 561-74-73 

СОРТУВАННЯ СМІТТЯ

Одним з найважливіших питань нашого часу є збереження навколишнього середовища від забруднення  промисловими та відходами життєдіяльності людини.    Сміттєзвалища в нашій країні досягли глобальних масштабів і мають розміри  держав на території держави!   Окрім захаращення непотребом великих площ дорогоцінної землі, сміттєзвалища наносять невиправну шкоду довкіллю через забруднення отруйними речовинами повітря, ґрунту і підземних вод, а відтак – здоров’ю людей. Гинуть рідкісні види флори й фауни, а населені пункти отримують забруднену воду і їдкий сморід від випарів у повітря.

Чому ж так важливо сортирувати сміття?

Не сортовані відходи  неможливо переробити і їх просто вивозять на ті самі полігони, що займають великі площі. Ба гірше, вони можуть потрапити на стихійні звалища, де стануть просто отрутою для довкілля.

Відсортовану вторинну сировину, можна переробляти на сміттєпереробних заводах. Так сусідні європейські держви зробили, поки що недосяжний для нас, крок в цьому питанні. Особливо яскравим є приклад Швеції. Тут найвищий відсоток переробки – 99%. Країна навіть вимушена експортувати сміття, через нестачу, із сусідніх держав.  Перетворюючи відходи на енергію, тут використовують її для живлення громадського транспорту, освітлення та опалення.

В сусідній з нами Польщі існують два тарифи на вивіз сміття. Звичайно, вивіз сортованих відходів значно дешевший, ніж несортованих.

А що ж у нас?  До 2030 року управління відходами в Україні має бути спрямовано на переробку 65% усіх відходів (для порівняння, в Європі цей відсоток дорівнює 90).

Для того, щоб пришвидшити процес переробки, громадяни мають навчитися сортувати сміття, а обслуговуючі компанії – придбати контейнери для роздільного збору ТПВ (твердих побутових відходів) та встановити їх на прибудинкових майданчиках.

Підтримуючи державну ініціативу, ми хочемо долучити наших мешканців до такої корисної справи, яка для нашого міста є, нажаль, майже унікальною.

Сортування сміття – мінімальний і посильний внесок кожного в покращення екологічного становища в місті і в Україні загалом.     Підприємство ЖСК Проспект має намір встановити сортувальні баки для відходів, у дворах тих будинків, яких є управляючою компанією, і закликає мешканців підтримати цей важливий крок.

Сортувати відходи насправді нескладно і корисно. Варто лише почати збирати окремо органічні відходи, папір з картоном, пластик, метал, скло тощо – в окремі ємності.

Давайте разом з ЖСК Проспект робити наше місто кращим, а довкілля чистішим.