Аварійно-диспетчерска служба 24/7 +38 (068) 809-36-36, +38 (095) 561-74-73 

КОМПОСТУВАННЯ ЛИСТЯ

Ще однією з ідей, яку ми плануємо впроваджувати найближчим часом, є компостування опалого листя.  Компостування – це  природний аеробний процес розкладання органічних відходів за допомогою кисню і грунтових бактерій.

В кожному дворі, щоосені, наші двірники збирають купи листя. Палити його не можна, бо це шкодить навколишньому середовищу і вашому здоров’ю. Тому ми пропонуємо просту, але дуже корисну річ: встановити в кожному дворі дерев’яні ящики, для складання опалого листя, яке з часом перетвориться на компост. Ним ви (або двірники) зможете удобрювати прибудинкові клумби чи молоді родинні деревця, котрі будуть до того періоду насаджені. Ґрунт в містах не надто родючий, тож ваші рослини будуть вдячні за добрива.

Погляньте скільки користі та переваг:

✅Для приготування компосту з листя використовують опад наступних культур: дуб, береза, верба, тополя, клен, волоський горіх, каштан, глід, ясен, бук, а ці рослини найчастіше зустрічаються у наших дворах.

✅Листя від плодово-ягідних культур теж можна використовувати. Але їх бажано обробити спеціальними засобами, аби уникнути потрапляння хвороботворних мікроорганізмів і не заразити ваші садові рослини.

✅Компост є досить вигідним добривом, дякуючи доступності сировини. Листовий опад у великій кількості можна зібрати на будь-якій прилеглій до будинку ділянці з деревами.

✅Всіх задовільнить і відсутність неприємного запаху. На відміну від гною або посліду, листя мають лише легкий прілий запах.

✅Цінною є його поживність. Правильно приготовлений компост підвищує родючість ґрунту і покращує його структуру без внесення добрив.

✅Листя містить кальцій, азот, калій, безліч мікроелементів. Таке натуральне добриво обов’язково стане в пригоді для підгодівлі садових культур, які ви часто вирощуєте біля будинків.

✅Ще один важливий пункт – це екологічність. Листя — повністю органічний матеріал, тому компост з них безпечний для тварин, рослин, людини.

✅Мульча. Мульчування листовим компостом дозволяє не тільки підвищити родючість ґрунту, поліпшити газообмін, але й запобігти зростанню бур’янів.

✅Ґрунтова мікрофлора. Внесення листового компосту сприяє розвитку корисних ґрунтових мікроорганізмів.

✅Збільшення кількості дощових черв’яків. Чим більше в ґрунті органіки, тим більш приваблива вона для дощових черв’яків. В процесі їх життєдіяльності виділяється не менш корисний для ґрунту гумус.

Щоб листовий опад приніс користь, необхідно правильно приготувати з нього компост.

Це не складно. Зібраний листовий опад пошарово засипають в компостний ящик, який ми встановимо і проливають. Можна доповнити опад дерном, скошеними бур’янами.

Увага!!! Не можна додавати відходи тваринного походження, зіпсовані харчові продукти, заражену хворобами або шкідниками органіку. Вони сприяють гниттю листя, виділенню неприємного запаху, зниженню родючості компосту.

Враховуючи все: максимум переваг, мінімум клопоту.